TIPS FOR TRIPS

Tipy na výlet

PRAGUE CASTLE

Pražský hrad je nejvýznamnější český hrad (původně raně středověké hradiště) stojící na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou v centru Prahy, na vrchu Opyš. Od 9. století býval sídlem českých knížat, později králů a od roku 1918 je sídlem prezidenta republiky. Dvakrát v dějinách se stal hlavní rezidencí císaře Svaté říše římské.

Postupnými přístavbami a úpravami vznikl z hradiště založeného v 9. století, se svými rozměry 570 m délky a 128 m šířky je jeden z největších hradních komplexů na světě. Rozloha hradu se obvykle uvádí 7,28 ha,[1] ale dodnes je předmětem sporů. Je považován nejen za symbol města, ale i české státnosti a podle Guinessovy knihy rekordů za největší starobylý hrad na světě.[2] Také je největší doposud obývaný hrad na světě, hned za ním je anglický Windsor.

Podle Pražského „hradu“ získalo označení „Hradčany“ osídlení na jeho západním předpolí. To se stalo v 1. polovině 14. stoletípoddanským, později královským městem spadající pod správu purkrabího Pražského hradu. Dnes se tak jmenuje pražská čtvrť, která kromě historického města zahrnuje i území Pražského hradu.

Zdroj:https://cs.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%BD_hrad

BREVNOV MONASTERY

Břevnov Monastery (CzechBřevnovský klášter, German: Stift Breunau) is a Benedictine archabbey in the Břevnov district of Prague, Czech Republic. It was founded by Saint Adalbert, the second Bishop of Prague, in 993 AD with the support of Duke Boleslav II of Bohemia. The first Benedictine male monastery in Bohemia, it also has the oldest tradition of beer brewing in the Czech Republic. Brewing was interrupted several times in the history, but up to today, the Břevnov Monastery Brewery brew its beer here.

The first monks descended from Niederaltaich Abbey in Bavaria. Filial monasteries were established at Broumov and Police in northern Bohemia.

The brewery at Břenov Monastery re-opened after brewing hiatus of about 120 years in 2011. Břevnov Monastery Brewery (Břevnovský klášterní pivovar) brews its beer under the name Břevnovský Benedict.

Source:https://en.wikipedia.org/wiki/B%C5%99evnov_Monastery